'Problemet në fushë' - Poch luan thashethemet e trazirave të skuadrës

Mauricio Pochettino thashethemet e rrënuara të trazirave të skuadrës në Tottenham duke insistuar se "problemet janë në fushë", dhe jo ato.

Spurs dukej që disa prej mashtruesve të tyre ishin përsëri lehtësoi kalimin e një skuadre të dobët të Yllit të Kuq të Beogradit për të siguruar një fitore rekord 5-0 në Champions League.

Bosi argjentinas këmbëngul se është thjesht forma në fushë që ka qenë çështja që e bën këtë sezon.

Pochettino i tha BT Sport: "Në futboll ne përpiqemi të gjejmë një arsye nga askund.

"Problemi ishte në fushë dhe kjo është gjithçka. Shtë normale të shohësh probleme në fushë, dhe përpiqesh të gjesh një mënyrë për të ndezur ekipin.

"Por gjërat ndodhin në futboll që nuk mund t'i shpjegosh. Soshtë kaq e vështirë dhe komplekse për tu shpjeguar.

"Gjëja më e rëndësishme është të jemi bashkë dhe të jemi të qetë dhe të dish që kjo lloj gjëje mund të ndodhë në çdo ekip.

"Mostshtë shumica e importeve për të treguar bashkësi. Nëse nuk fitoni, arsyeja është sepse nuk po performoni në fushë, jo diçka që ndodh jashtë fushës. "

"Nuk ndihem mirë, ndihem mirë. Shtë vetëm një lojë, por natyrisht duhet të ndërtojmë besimin tonë dhe duhet të fillojmë në një moment.

"Kështu që është e shkëlqyeshme për besimin dhe nesër një ditë pushimi sepse kemi shënuar pesë gola!"

Postimi 'Problemet në fushë' - Poch luan thashethemet e trazirave të skuadrës shfaq së pari në teamtalk.com.

Komentet janë të mbyllura.

en English
af Afrikaanssq Shqipam አማርኛar العربيةhy Հայերենaz Azərbaycan dilieu Euskarabe Беларуская моваbn বাংলাbs Bosanskibg Българскиca CatalàCEB Cebuanony Chichewazh-CN 简体中文zh-TW 繁體中文co Corsuhr Hrvatskics Čeština‎da Dansknl Nederlandsen Englisheo Esperantoet Eestitl Filipinofi Suomifr Françaisfy Fryskgl Galegoka ქართულიde Deutschel Ελληνικάgu ગુજરાતીht Kreyol ayisyenha Harshen Hausamurriz Ōlelo Hawaiʻiiw עִבְרִיתhi हिन्दीHmn Hmonghu Magyaris Íslenskaig Igboid Bahasa Indonesiaga Gaeligeit Italianoja 日本語jw Basa Jawakn ಕನ್ನಡkk Қазақ тіліkm ភាសាខ្មែរko 한국어ku كوردی‎ky Кыргызчаlo ພາສາລາວla Latinlv Latviešu valodalt Lietuvių kalbalb Lëtzebuergeschmk Македонски јазикmg Malagasyms Bahasa Melayuml മലയാളംmt Maltesemi Te Reo Māorimr मराठीmn Монголmy ဗမာစာne नेपालीno Norsk bokmålps پښتوfa فارسیpl Polskipt Portuguêspa ਪੰਜਾਬੀro Românăru Русскийsm Samoangd Gàidhligsr Српски језикst Sesothosn Shonasd سنڌيsi සිංහලsk Slovenčinasl Slovenščinaso Afsoomaalies Españolsu Basa Sundasw Kiswahilisv Svenskatg Тоҷикӣta தமிழ்te తెలుగుth ไทยtr Türkçeuk Українськаur اردوuz O‘zbekchavi Tiếng Việtcy Cymraegxh isiXhosayi יידישyo Yorùbázu Zulu