Pep zgjedh yllin 'shkëlqyeshëm' të Man City pas fitores së shfrenuar

Pep Guardiola zgjodhi njeri yll Raheem Sterling edhe një herë për performancën e tij të shkëlqyer të të gjithë raundit në Manchester City fitore ndaj Atalanta.

City u kthye mbrapa herët, por sulmoi me Raheem Sterling duke shënuar një hat-trick dhe Sergio Aguero një parantezë si ata shkatërruan Atalanta 5-1 në Etihad.

"Ishte një rezultat vërtet i mirë. Mënyra se si luajti Atalanta e krijoi atë. Ishte njeri për njeri në të gjithë stadiumin, nuk ishte i rehatshëm, ne nuk jemi mësuar të luajmë kundër këtyre skuadrave.

"Nuk ishte befasi që Atalanta mbaroi sezonin e tretë në Itali dhe madje këtë sezon, ata po luajnë mirë, kështu që është një rezultat i jashtëzakonshëm. Threeshtë edhe tre pikë. Një tjetër fitore dhe ne do të jemi në fazën tjetër.

"Raheem Sterling ishte i shkëlqyeshëm. Ai mund të kishte shënuar edhe një. Jo vetëm me topin, pa topin, ai na ndihmon shumë ”.

Rodri çaloi në pjesën e parë për t'u zëvendësuar nga John Stones - i cili u mashtrua nga Pep për të mos qenë i gatshëm - dhe Phil Foden u dërgua në sezonin e dytë, për të thyer rezultatin disi për City.

Postimi Pep zgjedh yllin 'shkëlqyeshëm' të Man City pas fitores së shfrenuar shfaq së pari në teamtalk.com.

Komentet janë të mbyllura.

en English
af Afrikaanssq Shqipam አማርኛar العربيةhy Հայերենaz Azərbaycan dilieu Euskarabe Беларуская моваbn বাংলাbs Bosanskibg Българскиca CatalàCEB Cebuanony Chichewazh-CN 简体中文zh-TW 繁體中文co Corsuhr Hrvatskics Čeština‎da Dansknl Nederlandsen Englisheo Esperantoet Eestitl Filipinofi Suomifr Françaisfy Fryskgl Galegoka ქართულიde Deutschel Ελληνικάgu ગુજરાતીht Kreyol ayisyenha Harshen Hausamurriz Ōlelo Hawaiʻiiw עִבְרִיתhi हिन्दीHmn Hmonghu Magyaris Íslenskaig Igboid Bahasa Indonesiaga Gaeligeit Italianoja 日本語jw Basa Jawakn ಕನ್ನಡkk Қазақ тіліkm ភាសាខ្មែរko 한국어ku كوردی‎ky Кыргызчаlo ພາສາລາວla Latinlv Latviešu valodalt Lietuvių kalbalb Lëtzebuergeschmk Македонски јазикmg Malagasyms Bahasa Melayuml മലയാളംmt Maltesemi Te Reo Māorimr मराठीmn Монголmy ဗမာစာne नेपालीno Norsk bokmålps پښتوfa فارسیpl Polskipt Portuguêspa ਪੰਜਾਬੀro Românăru Русскийsm Samoangd Gàidhligsr Српски језикst Sesothosn Shonasd سنڌيsi සිංහලsk Slovenčinasl Slovenščinaso Afsoomaalies Españolsu Basa Sundasw Kiswahilisv Svenskatg Тоҷикӣta தமிழ்te తెలుగుth ไทยtr Türkçeuk Українськаur اردوuz O‘zbekchavi Tiếng Việtcy Cymraegxh isiXhosayi יידישyo Yorùbázu Zulu