Cantona 2.0: Ish-njeriu i Utd thotë se kthimi i superstarit do ta ngriste klubin masivisht - opinion

Ky artikull është pjesë e FanCast i Futbollit Pamja e Pundit seri, e cila ofron mendim dhe analizë për citatet e fundit nga gazetarët, ekspertët, lojtarët dhe menaxherët…

Duke folur për Love Sport Radio, ish-njeriu i Manchester United, Sammy McIlroy ka insistuar se ardhja e Zlatan Ibrahimoviç në Old Trafford do të kishte një efekt të ngjashëm me atë kur klubi nënshkroi Eric Cantona.

Cfare tha ai?

Djajtë e Kuq kanë rënë shumë kritikë për vendimin e tyre për të lënë të lirë të dy Romelu Lukaku dhe Alexis Sanchez gjatë verës, pa nënshkruar një zëvendësim. Mungesa e golave ​​të tyre ka dalë në ballë, me anën e Ole Gunnar Solskjaer që gjeti mbrapa rrjetën vetëm dhjetë herë nga hapja e nëntë ndeshjeve të Ligës Premier.

Aftësitë e futbollit të brendshëm në videon më poshtë duhet të shihen se besohen ...

Tani, McIlroy ka pohuar që një sulm për Ibrahimoviçin do t'i jepte të gjithë klubit një ngritje masive dhe do t'u jepte atyre një golashënues dhe talent të mirëfilltë.

He tha: "Unë mendoj se të gjithë e dinë se na mungon shënuesi. Ju nuk mund të varen nga Martial dhe Rashford për t'ju marrë njëzet qëllime të çuditshme në një sezon. Ne kemi nevojë për një sulmues me përvojë. Ibra e madhe në Amerikë, nëse do të mund ta ktheniim atë deri në fund të sezonit, jam i sigurt se ai do t'i jepte të gjithë klubit një ngritje.

Shikoni transmetimet e drejtuara në Manchester United me StreamFootball.tv më poshtë

"Ai do t'i sillte nënat e reja, të përmirësonte atmosferën gjithashtu. Nuk po them afatgjatë - askund afër afatit të gjatë. Por mbase mund të kemi një lloj situate të Kantonës, ku ai hyri brenda dhe ngriti klubin. Ibrahimoviç mund të jetë i moshës 38, por ai është i përshtatshëm si një mendjemadh, dhe unë kam parë disa nga golat që Ai ka shënuar atje në MLS. Ata janë të jashtëzakonshëm! "

Hajmali

Mos bëni gabim në lidhje me të, natyra e ndrojtur e synuar e United përpara qëllimit nuk mund të lejohet të vazhdojë më gjatë se sa është absolutisht e nevojshme. Dhe kjo nënkupton adresimin e çështjes menjëherë kur dritarja e transferimit të janarit hapet në fund të vitit të ri.

Ndërsa aludon McIlroy, rikthimi i Ibrahimoviçit do të ndihmojë galvanizimin e klubit nga kjo periudhë zhgënjimi dhe do të veprojë si një nxitje masive për lojtarët dhe tifozët ashtu. Si një opsion stop-gap, ka kuptim të plotë pasi suedezi tashmë e njeh klubin nga magji e tij e mëparshme në Old Trafford, dhe do të jetë në gjendje të ofrojë disa udhëzime shumë të nevojshme për të mirat e Marcus Rashford, Anthony Martial dhe Mason Greenwood. Një veprim krejtësisht budalla.

Komentet janë të mbyllura.

en English
af Afrikaanssq Shqipam አማርኛar العربيةhy Հայերենaz Azərbaycan dilieu Euskarabe Беларуская моваbn বাংলাbs Bosanskibg Българскиca CatalàCEB Cebuanony Chichewazh-CN 简体中文zh-TW 繁體中文co Corsuhr Hrvatskics Čeština‎da Dansknl Nederlandsen Englisheo Esperantoet Eestitl Filipinofi Suomifr Françaisfy Fryskgl Galegoka ქართულიde Deutschel Ελληνικάgu ગુજરાતીht Kreyol ayisyenha Harshen Hausamurriz Ōlelo Hawaiʻiiw עִבְרִיתhi हिन्दीHmn Hmonghu Magyaris Íslenskaig Igboid Bahasa Indonesiaga Gaeligeit Italianoja 日本語jw Basa Jawakn ಕನ್ನಡkk Қазақ тіліkm ភាសាខ្មែរko 한국어ku كوردی‎ky Кыргызчаlo ພາສາລາວla Latinlv Latviešu valodalt Lietuvių kalbalb Lëtzebuergeschmk Македонски јазикmg Malagasyms Bahasa Melayuml മലയാളംmt Maltesemi Te Reo Māorimr मराठीmn Монголmy ဗမာစာne नेपालीno Norsk bokmålps پښتوfa فارسیpl Polskipt Portuguêspa ਪੰਜਾਬੀro Românăru Русскийsm Samoangd Gàidhligsr Српски језикst Sesothosn Shonasd سنڌيsi සිංහලsk Slovenčinasl Slovenščinaso Afsoomaalies Españolsu Basa Sundasw Kiswahilisv Svenskatg Тоҷикӣta தமிழ்te తెలుగుth ไทยtr Türkçeuk Українськаur اردوuz O‘zbekchavi Tiếng Việtcy Cymraegxh isiXhosayi יידישyo Yorùbázu Zulu