Huang Xiangmo: Miliarderi kinez pretendon përndjekjen nga 'forcat e errëta të shtetit të thellë të Australisë'

Ekskluzive: Zhvilluesi i pasurive, i cili po ndiqet për $ 140m nga zyra e taksave, thotë se pretendimet për dhurime politike dhe të qenit "agjent i ndikimit" janë fiction

Miliarderi kinez Huang Xiangmo e ka quajtur zyrën e taksave një "mjet të përçmuar për përndjekje politike" për ndjekjen e tij për një faturë të pretenduar të papaguar $ 140m $, duke thënë "forca të panjohura të errëta" dhe një "shtet i thellë" australian ishin duke komplotuar kundër tij.

Në një sulm të mprehtë, zhvilluesi normal i pasurisë tërheqëse - rezidenca e përhershme australiane e të cilit u anulua me këshilla të Asio në dhjetor për frikën e ndërhyrjes politike të huaj - dënoi politikanët australianë, agjensitë qeveritare dhe mediat për atë që ai e përshkroi si "bashkëpunimin e tyre të sinergjikuar mrekullisht" në sulmet ndaj tij.

Related: Huang Xiangmo dha ditë 21 për të deklaruar të gjitha pasuritë e tij globale në gjykatën Australiane

Related: Projekt luksoz $ 550m $ Sydney nën një re pas Huang Xiangmo goditur me faturë tatimore

Related: Huang Xiangmo tërheq gati $ 50m nga Australia ndërsa zyra e taksave ndjek 140m $

Vazhdo leximin ...

Komentet janë të mbyllura.

en English
af Afrikaanssq Shqipam አማርኛar العربيةhy Հայերենaz Azərbaycan dilieu Euskarabe Беларуская моваbn বাংলাbs Bosanskibg Българскиca CatalàCEB Cebuanony Chichewazh-CN 简体中文zh-TW 繁體中文co Corsuhr Hrvatskics Čeština‎da Dansknl Nederlandsen Englisheo Esperantoet Eestitl Filipinofi Suomifr Françaisfy Fryskgl Galegoka ქართულიde Deutschel Ελληνικάgu ગુજરાતીht Kreyol ayisyenha Harshen Hausamurriz Ōlelo Hawaiʻiiw עִבְרִיתhi हिन्दीHmn Hmonghu Magyaris Íslenskaig Igboid Bahasa Indonesiaga Gaeligeit Italianoja 日本語jw Basa Jawakn ಕನ್ನಡkk Қазақ тіліkm ភាសាខ្មែរko 한국어ku كوردی‎ky Кыргызчаlo ພາສາລາວla Latinlv Latviešu valodalt Lietuvių kalbalb Lëtzebuergeschmk Македонски јазикmg Malagasyms Bahasa Melayuml മലയാളംmt Maltesemi Te Reo Māorimr मराठीmn Монголmy ဗမာစာne नेपालीno Norsk bokmålps پښتوfa فارسیpl Polskipt Portuguêspa ਪੰਜਾਬੀro Românăru Русскийsm Samoangd Gàidhligsr Српски језикst Sesothosn Shonasd سنڌيsi සිංහලsk Slovenčinasl Slovenščinaso Afsoomaalies Españolsu Basa Sundasw Kiswahilisv Svenskatg Тоҷикӣta தமிழ்te తెలుగుth ไทยtr Türkçeuk Українськаur اردوuz O‘zbekchavi Tiếng Việtcy Cymraegxh isiXhosayi יידישyo Yorùbázu Zulu