"Mund të shënojë 77 herë në minutat 90, Roy ende nuk do ta luante atë" - Shumë tifozë të CPFC diskutojnë për marrjen me qira

Kur arrin të shënosh vetëm një gol në lojërat 20 për klubin tuaj të ri, ju e dini se koha juaj nuk ka punuar më së miri. Magjia e Alexander Sorloth në Crystal Palace ishte një krejtësisht e harrueshme, duke mos bërë përshtypje të vërtetë në Selhurst Park pasi mbërriti në një £ 9m marrëveshje nga FC Midtjylland përsëri në dritaren e dimrit në 2018.

22-vjeçari u largua nga klubi më herët gjatë verës për t'u bashkuar me gjigantët turq Trabzonspor me huazim, ku ai është dashur shumë më mirë. Sulmuesi ka shënoi gjashtë gola dhe siguroi edhe tre asistime të tjera në lojërat 11, dhe duket se është një kafshë krejtësisht e ndryshme.

Dhe të Premten në mbrëmje, ai e mori besimin e tij të ri në detyrën ndërkombëtare me Norvegjinë, duke goditur dy gola në hapësirën prej tre minutash ndërsa vendi i tij doli fituesit 4-0 mbi Ishujt Faroe.

Pasi panë shfaqjen e tij të mrekullueshme të shënimit të golave, tifozët e Pallatit u përmbytën në Twitter për të shprehur mendimet e tyre përpara.

Shumë përkrahës të Eagles pyetën pse Roy Hodgson thjesht nuk i dha atij një mundësi ndërsa ishte në Londër dhe këmbënguli që forma e tij e dobët për klubin ishte kryesisht poshtë për të mos luajtur në pikat e tij të forta.

Shikoni disa nga reagimet e tifozëve të Pallatit më poshtë:

Komentet janë të mbyllura.

en English
af Afrikaanssq Shqipam አማርኛar العربيةhy Հայերենaz Azərbaycan dilieu Euskarabe Беларуская моваbn বাংলাbs Bosanskibg Българскиca CatalàCEB Cebuanony Chichewazh-CN 简体中文zh-TW 繁體中文co Corsuhr Hrvatskics Čeština‎da Dansknl Nederlandsen Englisheo Esperantoet Eestitl Filipinofi Suomifr Françaisfy Fryskgl Galegoka ქართულიde Deutschel Ελληνικάgu ગુજરાતીht Kreyol ayisyenha Harshen Hausamurriz Ōlelo Hawaiʻiiw עִבְרִיתhi हिन्दीHmn Hmonghu Magyaris Íslenskaig Igboid Bahasa Indonesiaga Gaeligeit Italianoja 日本語jw Basa Jawakn ಕನ್ನಡkk Қазақ тіліkm ភាសាខ្មែរko 한국어ku كوردی‎ky Кыргызчаlo ພາສາລາວla Latinlv Latviešu valodalt Lietuvių kalbalb Lëtzebuergeschmk Македонски јазикmg Malagasyms Bahasa Melayuml മലയാളംmt Maltesemi Te Reo Māorimr मराठीmn Монголmy ဗမာစာne नेपालीno Norsk bokmålps پښتوfa فارسیpl Polskipt Portuguêspa ਪੰਜਾਬੀro Românăru Русскийsm Samoangd Gàidhligsr Српски језикst Sesothosn Shonasd سنڌيsi සිංහලsk Slovenčinasl Slovenščinaso Afsoomaalies Españolsu Basa Sundasw Kiswahilisv Svenskatg Тоҷикӣta தமிழ்te తెలుగుth ไทยtr Türkçeuk Українськаur اردوuz O‘zbekchavi Tiếng Việtcy Cymraegxh isiXhosayi יידישyo Yorùbázu Zulu