"Atrocious", "Theatrik" - Shumë tifozë të Leeds të gjithë lotojnë në një individ "të sikletshëm"

Leeds United ka një histori me histori që tifozët shpesh e duan Reminisce rreth.

Me klubin që feston ditëlindjen e tij 100th javën e kaluar do të kishit menduar që mediat sociale do të ishin mbushur me mbështetës që depilojnë lirikë për disa nga më të mëdhenjtë që kanë luajtur në Elland Road ndër vite.

Shikoni transmetimet e drejtpërdrejta të Leeds United me StreamFootball.tv më poshtë

Sidoqoftë, ka pasur edhe disa lojtarë absolutisht tronditës, dhe nuk ka pasur shumë më keq se Adryan.

Mesfushori sulmues brazilian dikur u provua si 'Zico e re', por ndryshe nga mesfushori legjendar që shënoi 48 herë për Brazilin, ai ishte një fluturim i plotë dhe i plotë.

Adryan nuk e gjeta kurrë rrjetën gjatë kohës së tij me Leeds, dhe ai u kujtua më së miri për të zhyten kundër Qarkut Derby.

Tifozët në Twitter u kërkuan të jepnin përshtypjet e tyre për kohën e tij në klub, dhe shumë prej tyre iu referuan simulimit të sikletshëm kundër Rams.

Ja çfarë janë duke thënë besimtarët e Rrugës Elland në Twitter…

Komentet janë të mbyllura.

en English
af Afrikaanssq Shqipam አማርኛar العربيةhy Հայերենaz Azərbaycan dilieu Euskarabe Беларуская моваbn বাংলাbs Bosanskibg Българскиca CatalàCEB Cebuanony Chichewazh-CN 简体中文zh-TW 繁體中文co Corsuhr Hrvatskics Čeština‎da Dansknl Nederlandsen Englisheo Esperantoet Eestitl Filipinofi Suomifr Françaisfy Fryskgl Galegoka ქართულიde Deutschel Ελληνικάgu ગુજરાતીht Kreyol ayisyenha Harshen Hausamurriz Ōlelo Hawaiʻiiw עִבְרִיתhi हिन्दीHmn Hmonghu Magyaris Íslenskaig Igboid Bahasa Indonesiaga Gaeligeit Italianoja 日本語jw Basa Jawakn ಕನ್ನಡkk Қазақ тіліkm ភាសាខ្មែរko 한국어ku كوردی‎ky Кыргызчаlo ພາສາລາວla Latinlv Latviešu valodalt Lietuvių kalbalb Lëtzebuergeschmk Македонски јазикmg Malagasyms Bahasa Melayuml മലയാളംmt Maltesemi Te Reo Māorimr मराठीmn Монголmy ဗမာစာne नेपालीno Norsk bokmålps پښتوfa فارسیpl Polskipt Portuguêspa ਪੰਜਾਬੀro Românăru Русскийsm Samoangd Gàidhligsr Српски језикst Sesothosn Shonasd سنڌيsi සිංහලsk Slovenčinasl Slovenščinaso Afsoomaalies Españolsu Basa Sundasw Kiswahilisv Svenskatg Тоҷикӣta தமிழ்te తెలుగుth ไทยtr Türkçeuk Українськаur اردوuz O‘zbekchavi Tiếng Việtcy Cymraegxh isiXhosayi יידישyo Yorùbázu Zulu