Turneu në rrezik "Më i madhi i të gjitha kohërave" është konkursi që Amerikës i duhet tani

0
5

James Holzhauer në rrezik

Jordan apo LeBron? Montana apo Brady? Jennings, Rutter, apo Holzhauer? Disa debate rreth më të mëdhenjve kurrë nuk do të përgjigjen përfundimisht. Por më i madhi Rrezik! lojtar i të gjitha kohërave do të vendoset në një ngjarje televizive për epokat.

ABC njoftoi dje se ish Rrezik! kampionët Ken Jennings, Brad Rutter dhe James Holzhauer do të garojnë në një seri të "Më i madhi i të gjitha kohërave"Ndeshje për të përcaktuar se cili prej tyre është me të vërtetë lojtari më i mirë i shfaqjes së kuizit ndonjëherë. E para që fiton tre ndeshje do t'i jepet 1 milion dollarë dhe titulli i Rrezik! GOAT Ndeshjet fillojnë në janar 7 në 8pm lindore në ABC, dhe do të vazhdojnë gjatë netëve të njëpasnjëshme, përderisa njëra prej tyre të dalë fituese, e cila mund të zgjasë deri në shtatë ndeshje.

Të tre kanë një pretendim të ligjshëm për Rrezik! froni. Rutter, një braktisje e Universitetit të Johns Hopkins, është garuesi më i mirë i shfaqjeve të lojërave televizive të të gjitha kohërave, me gati $ 5 $ në të ardhura (të gjitha nga Rrezik!). Në ndeshjet e karrierës 21, ai kurrë nuk është humbur zyrtarisht nga një kundërshtar njerëzor. (Rutter mbaroi i treti pas Jennings dhe super kompjuteri Watson i IBM në një ndeshje që konsiderohet një ekspozitë.)

Jennings, ndërkohë, është treguesi i dytë më i lartë në historinë e shfaqjeve të lojërave dhe zotëron rripin më të gjatë Rrezik! fiton të gjitha kohërat. Në 2004, ai fitoi ndeshjet 74 rresht, duke fituar 2.5 milion dollarë, dhe u vlerësua se ndihmoi në rritjen e vlerësimeve të TV tregojnë për lojën me më shumë se 20% vitin e kaluar.

Holzhauer është i porsaardhuri, por jo më pak i frikshëm. Një lojtar bixhozi, ai nxori të vetën njohja e parimeve të basteve sportive për të fituar lojëra të njëpasnjëshme 32 në një vrapim në fillim të këtij viti, gjatë së cilës ai grumbulloi shuma të shumta me rekord të vetëm-lojë. Në prill, Holzhauer fitoi më shumë se 130,000 $ në një ndeshje të vetme. Ai është i njohur për lojtarët e tij agresivë, veçanërisht në Daily Doubles.

Nëse Jennings është më shumë një goditje precize e trupit që ju vesh me kalimin e kohës me goditjet e tij, Holzhauer është një mbret me nokaut, i cili përpiqet të dërgojë kundërshtarë në rrogoz pa asnjë shpresë për t'u rikthyer në luftë. Rutter konsiderohet nga disa të jetë më i rrumbullakosuri nga tre konkurrentët.

Kontrasti në stilet është i përshtatshëm, sepse ABC po reklamon ngjarjen televizive sikur të jetë e reja "Lufta e Shekullit":

"Ne nuk mund të presim për të dhënë këtë shfaqje epike dhe ashpër konkurruese - me këta konkurrentë të paparë" me shikuesit ABC dhe tifozët besnikë kudo, "Karey Burke, presidenti i ABC Entertainment, i tha Hollywood Reporter. "Unë nuk e di se si kjo nuk bëhet një ngjarje," Rob Mills, drejtuesi i ABC i TV realitet, shtuar në një deklaratë për USA Today.

Shtimi në dramë është realiteti për të ardhur keq që mikpritësi i dashur i emisionit të gjatë, Alex Trebek, po lufton kancerin e pankreasit në fazën e vonë. Trebek, mikpritësi i Rrezik! që nga 1984, ka mbajtur rolin e tij pavarësisht se i është nënshtruar disa raundeve të kimioterapisë dhe imunoterapisë. E madhe, por e shtrënguar Rrezik! komuniteti është tubuar rreth Trebekut, përfshirë javën e kaluar, kur një konkurrues shkroi në: "Ne të duam Aleks", si përgjigjen e tij për Final Jeopardy, duke sjellë normalisht të pajetë Trebek te lotet.

Në një kohë kur shumë nga televizioni Amerikan është spektakël bosh, Rrezik! Më i madhi nga të gjithë turneu i Kohës do të jetë një shikues i freskët, i shëndetshëm i konkurrencës që mund të marrë pas. Shfaqja e modës së vjetër nuk ka ndryshuar aspak në historinë e saj të vitit 50, dhe ka qenë prej kohësh një hapësirë ​​me dritë, me siguri për neridët e vogëlsirave, të cilët vlerësojnë njohuritë e vërteta, sesa ato mashtrimet që zakonisht shihni në realitetin TV.

Disa nga garuesit tashmë janë duke hyrë në frymën e konkurrencës. Holzhauer dhe Jennings morën në Twitter për disa biseda të plehrave jashtëzakonisht të nerdy:

Firma amerikane e basteve Bovada ka vendos mosmarrëveshje për turneun. Ato ndryshojnë çdo ditë pasi më shumë bettors i bëjnë bastet e tyre, por për këtë shkrim, Holzhauer dhe Rutter janë bashkëpjesëmarrës të ngushtë në shanset 7 / 5 për të fituar. Jennings nuk është shumë larg në 9 / 5.

Ndjenja e këndshme e komunitetit përreth Rrezik! është pjesë e arsyes pse është qëndroi kaq popullor përgjatë dekadave. (Mesatarisht ishte më shumë se 12 milion shikues të përgjithshëm për episod gjatë pjesës më të madhe të fitores së Holzhauer-it këtë vit.) Ndërsa boksi vdes, Rrezik! E veçanta e të gjitha kohërave speciale do të ofrojë një ngjarje televizive shumë më të sigurt, por po aq edhe argëtuese, për amerikanët për të investuar.